»Tokratni festival je bil edinstven, predvsem zaradi pandemije, ki je preprečila pot v Ljubljano tisočim pevcem in pevkam, ki ga običajno obiščejo. Zato smo se odločili za obsežno televizijsko produkcijo v živo, ki je delavnice, ateljeje, predavanja in predvsem skupno petje pripeljala v dnevne sobe gledalcev po vsem svetu. Kljub stalnemu spreminjanju razmer, nejasnosti ukrepov in odpovedi smo lahko ponosni na festival, ki je pokazal, da skupno petje v Sloveniji in Evropi ni le preživelo, ampak cveti naprej.«
»Še pred tednom dni smo si težko predstavljali, kaj vse bomo lahko izvedli v danih okoliščinah. Tuje profesionalne skupine so visele na nitki zaradi stalno spreminjajočih se pogojev glede potovanj, slovenski zbori pa so imeli za priprave na voljo samo mesec dni. Z nepredstavljivo voljo, ki je tako močan element ljubiteljske kulture, so se predstavili na ravni, ki jo je bilo težko pričakovati.«
»Atmosfero med ljudmi, nekakšnega skupnega duha, skupno emocijo, ki nadgradi naše delo.«
»Največja stvar, s katerimi se trenutno soočamo predvsem organizatorji živih dogodkov, so podražitve, ki vplivajo na vsak del stroškovnika.«
»Koronavirus je vplival predvsem na večje ansamble, zaradi mobilnosti in podobnega.«
»Zborovsko petje je ne nazadnje izjemen del slovenske tradicije in močno zasidrano v identiteti našega mesta in naroda.«
»Premešani seznam predvajanja ustvarja skupno čustveno podlago, ki se nanaša na naše skupno znanje o glasbi in popularnem svetu.«
»Želimo in moramo se spominjati ljudi, ki so od začetka pandemije umrli. Danes se želimo kot družba spomniti tistih, ki so v teh temnih časih umrli osamljeni in pogosto tudi težke smrti.«
»Veliko stvari počneva skupaj, od službe do športa, in zato je bilo odločitev, da ustvariva skupno zgodbo, vsaka s svojimi značilnostmi, bilo čisto spontano.«
»Oni so tisti, ki iz nje naredijo sebi lasten pomen. In potem je seveda tu beseda in predvsem njena polnost oz. praznost, njen pomen.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju